Marcový seminár: "Životné sily človeka"

Srdečne Vás pozývame

na seminár zo série

"Joga a prehĺbenie poznania širších súvislostí a duševnej skúsenosti"

tentokrát s témou

Človek a životné sily

sssKeď je človek unavený, či už fyzicky alebo preťažený psychicky, má väčšinou potrebu po dobrom spánku alebo oddychu. Spánok je dôležitý, pretože v noci počas spánku regeneruje telo a utvárajú sa nové sily na to, aby mohol človek na ďalší deň opäť aktívne stáť v živote. Okrem spánku a oddychu je človek následne počas dňa ale schopný i sám budovať a vytvárať sily, ktoré ho môžu ďalej formovať v jeho zručnosti a kráse, k premene vyšších ideí a cítení až do ich uskutočnenia, prenesenia na život.

Takto potom vznikajú harmonické formy vzťahov, postojov, pracovných výsledkov, voľnočasových aktivít, ..., ktoré vzhľadom na svoj harmonický, estetický charakter človeka neunavujú, teda mu neberú životnú silu, ale práve naopak: budujú a posilňujú ho. Nehrozí mu teda potom vyhorenie, tzv. "burn-out", ale prichádza radosť z práce a výziev.

 

Vyvstávajú teda napríklad nasledovné otázky: Ako budovať tieto sily? Odkiaľ pochádzajú a o ktoré sily tu ide? Aké sú ich pravidlá a zákonitosti? Odpoveďou by mohlo byť aj porozumenie človeka ako štvorčlánkovej bytosti, tj. bytosti, ktorá okrem fyzického tela má aj telo životných síl, tzv. éterické telo, ďalej tzv. astrálneho tela a následne aj článok Ja. Rudolf Steiner rozpracoval toto členenie vo svojom diele antropozofia. Na tomto seminári sa budeme venovať najmä článku týchto životných síl, odborne povedané éterickému telu a to v súvislosti s cvičením jogových cvikov - ásan.

 

Ak Vás zaujala táto téma a chceli by ste vedieť, ako ju i prakticky vniesť do cvičení ásan a následne do života, pozývame Vás na študijný víkend, kde si túto tému prehĺbime spoločným štúdiom.

 

Kedy a kde :  23.3. (piatok) 17:00 až 20:00 - asanova časť + prednáška

24.3. (sobota) 9:00 až 13:00 - asanova časť + teória

Adresa: Cíbicka cesta 6, 90021 Svätý Jur

Cena: 50,- Eur (zahŕňa malé občerstvenie)

Lektori: Vlado a Silvia Wagnerovci    - ÁSANA - škola jogy

Kontakt na prihlásenie: 
asana@asana.sk
Tel. kontakt na prihlásenie: 
0905 719 092

Generuje redakčný systém Drupal | Vytvorili: CoolStranky.sk